Türk Veteriner Hekimleri Birliği

Kayseri Veteriner Hekimleri Odası

Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

Anasayfa

İş bu protokol Dört Mevsim Spor Okulları’ nın Kayseri Veteriner Hekimleri Odasına bağlı Veteriner Hekimleri, bakmakla yükümlü oldukları 1.derece yakınları, Kliniklerde her türlü vasıfta çalışan personellerine ve 1.derece yakınlarına uygulayacağı indirimli hizmetin nitelik ve koşullarının belirlenmesine ilişkindir.
Damızlık vasfını yitirmiş dişi hayvanlar için düzenlenen veteriner hekim raporları hakkında uyarı yazısı..
Klinik denetimlerinde uygulanacak olan perakende satış yerleri denetim formunu indirmek için yazı başlığına tıklamanız yeterlidir.
KLİNİK DENETLEME FORMU 1- KLİNİĞİN FİZİKİ DURUMU; a) Klinikler 3 bölümden oluşmalı. Veteriner hekim odası, Muayene odası ve Depo b) Yangın tüpü var mı? ( Son kullanım tarihi kontrol edilmeli) c) İlaç bulundurulan dolabın en az birinde Kilit var mı? (anastezik ilaçlar için dolabın bir gözünün en az bir tanesinin kilitli olması gerekiyor.) d)Muayene masası mevcut mu? ( Muayene masasının paslanmaz malzemeden yapılmış krom v.s olması gerekiyor.)
Kayseri Veteriner Hekimleri Odasi ile Gida Tarim ve Hayvancilik Il Müdürlügü arasinda yapilan protokol ile disi hayvan kesimi önlenmesi amaciyla rapor hazirlanmis olup bunun haricinde hic bir rapor gecerli degildir. Hazirlanan raporlari Odamizdan temin edebilirsiniz.
1995 Yılında Şahsımında ilk kez eğiteme başladığı Sümer Kampüsü’nde kuruluşu yapılan, 2011 yılında Erciyes Üniversitesi Merkez Kampüsüne taşınan, Ana Bina ve Hayvan Hastanesi yapılanmasına yaklaşık 200 Milyon TL harcanan Veteriner Fakültesi Kayseri Üniversitesine devredilmek istenmektedir.
Ülkemizde hayvan sağlığı alanında kullanılan veteriner ilaç reçetelerinin bakanlık tarafından yazılımı tamamlanan E-Reçete sisteminde elektronik ortamda düzenlenmesine ilişkin hazırlanan "Veteriner Hekim E-Reçete Talimatı ve Uygulama Klavuzu" onaylanarak yürürlüğe konulmuştur.
"Bu saldırıları yapan alçakları, şiddetle lanetliyoruz. Aziz milletimizin maruz kaldığı ihaneti ve kaybettiği evlatlarını asla unutmayacağına eminiz. Yaşadığımz saldırıda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağolsun.
5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu' nda bahsi geçen Hayvanların Korunmasına Dair Uygulama Yönetmeliği'nin Üçüncü Kısım İkinci Bölümün 13. Maddesinde "Ev ve Süs Hayvanı Satan Kişiler, Bu Hayvanların Bakımı ve Korunması İle İlgili Olarak Yerel Yönetimler Tarafından Düzenlenen Eğitim Programına Katılarak, Sertifika Almakla Yükümlüdürler" denmektedir.
 2 
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret77372
Hava Durumu