Türk Veteriner Hekimleri Birliği

Kayseri Veteriner Hekimleri Odası

Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

Anasayfa

1-Klinisyen arkadaşlar “Reçete Ekle” butonundan reçetelerini düzenlesin REÇETE KAPATMA Yapmasın. 2- Klinisyen arkadaşlar “Stoktan Düşerek Reçete” DÜZENLEMESİN 3-Klinisyen arkadaşlar için geriye dönük Rp düzenleme süresi geçici süreyle 30 güne Aşı Uygulama Süresi 20 güne çıkarılmıştır. 4- Bu sebeple arkadaşların sistemde sıkıntı yaşandığı sürede skt dolan ürünleri için tedavi ya da uygulama tarihini skt den önceki tarihle belge düzenlemiş olması büyük önem arz etmektedir. 5- Bu kurallara uyulması halinde hiç kimse herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmayacaktır. 6- Bakanlığımız sistemle ilgili gerekli çalışmaları aralıksız sürdürmektedir. 7-Süreç içerisinde gerekli açıklama ve yönlendirmeler yapılacaktır. Meslektaşlar sadece 26.07.2021 tarihinden itibaren yaptıkları tedavi veya kliniklerinden sattıkları ilaçları için Rp düzenleyecektir (30 gün hakkı bu sebeple tanınmıştır). Daha önceden skt si geçen yada daha önce sattıkları halde şimdi stoklarında bulunan ilaçları için Rp düzenlemeyecektir.
Odamızın koordinatörlüğünde 2020 yılının ikinci "Sığırlarda Rekto-Vaginal Yöntemle Suni Tohumlama Kursu" Aralık ayının ilk haftasında yapılması planlanmaktadır.Ön kayıtlar için Oda Başkanlığımızı aramanız rica olunur. Kontenjan 20 kişi ile sınırlıdır.
İş bu protokol Dört Mevsim Spor Okulları’ nın Kayseri Veteriner Hekimleri Odasına bağlı Veteriner Hekimleri, bakmakla yükümlü oldukları 1.derece yakınları, Kliniklerde her türlü vasıfta çalışan personellerine ve 1.derece yakınlarına uygulayacağı indirimli hizmetin nitelik ve koşullarının belirlenmesine ilişkindir.
Damızlık vasfını yitirmiş dişi hayvanlar için düzenlenen veteriner hekim raporları hakkında uyarı yazısı..
Klinik denetimlerinde uygulanacak olan perakende satış yerleri denetim formunu indirmek için yazı başlığına tıklamanız yeterlidir.
KLİNİK DENETLEME FORMU 1- KLİNİĞİN FİZİKİ DURUMU; a) Klinikler 3 bölümden oluşmalı. Veteriner hekim odası, Muayene odası ve Depo b) Yangın tüpü var mı? ( Son kullanım tarihi kontrol edilmeli) c) İlaç bulundurulan dolabın en az birinde Kilit var mı? (anastezik ilaçlar için dolabın bir gözünün en az bir tanesinin kilitli olması gerekiyor.) d)Muayene masası mevcut mu? ( Muayene masasının paslanmaz malzemeden yapılmış krom v.s olması gerekiyor.)
Kayseri Veteriner Hekimleri Odasi ile Gida Tarim ve Hayvancilik Il Müdürlügü arasinda yapilan protokol ile disi hayvan kesimi önlenmesi amaciyla rapor hazirlanmis olup bunun haricinde hic bir rapor gecerli degildir. Hazirlanan raporlari Odamizdan temin edebilirsiniz.
1995 Yılında Şahsımında ilk kez eğiteme başladığı Sümer Kampüsü’nde kuruluşu yapılan, 2011 yılında Erciyes Üniversitesi Merkez Kampüsüne taşınan, Ana Bina ve Hayvan Hastanesi yapılanmasına yaklaşık 200 Milyon TL harcanan Veteriner Fakültesi Kayseri Üniversitesine devredilmek istenmektedir.
 2 
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam13
Toplam Ziyaret86407
Hava Durumu